Plānās pankūkas ar dažādiem pildījumiem

Plānās pankūkas ar dažādiem pildījumiem

Plānās pankūkas ar dažādiem pildījumiem

Masļeņica ir krāšņi svētki, ko pareizticīgie līksmi svin septiņu dienu garumā pirms lielā gavēņa. Galvenais ēdiens un svētku simbols ir pankūkas – siltas saules iemiesojums.
Manā ģimenē viens no pavasara vēstnešiem ir Masļeņicas svētki. Kad visa ģimene satiekas vienkopus un cep gardās plānās pankūkas, kas vēlāk tiek pildītas ar dažādiem pildījumiem. Īsta pankūku izēšanās nedēļās garumā.

Plāno pankūku pildījums ir jūsu tiešā fantāzija un pašu vēlmes. Šoreiz meistaroju pankūku sainīšus, kas labi noderēs gan šajos svētkos kā neparasts pankūku noformēšanas veids, gan kādos citos svētkos vai ikdienas maltītei kā sātīga uzkoda vai pusdienas. Pati cepu pankūkas reti, bet kā saka krievi: “Редко, но метко!”.

* Mērvienība, ko izmantoju receptē ir 200 ml stikla glāze un pankūkas diametrs ir 23 cm. Sainīšu saturēšanai būs nepieciešami diezgan gari sīpollociņi, vai zaļie maurloki.

Lai labi sanāk un labi garšo!
Continue reading

Vistas aknu pastēte ar svaigi spiestu apelsīnu sulu

Vistas aknu pastēte ar apelsīnu sulu

Vistas aknu pastēte ar apelsīnu sulu

Pēc nelielas pauzes esam veiksmīgi atgriezušies darba ritmā un līdz ar to arī AmAm.lv blogā. Šoreiz gribās parunāt par brokastīm, kas, manuprāt, ir galvenā dienas ēdienreize. Tā vai nu sabojās dienu, ja ledusskapī neatradīsies nekas gards priekš tām, vai nu uzlabos dienas sākumu uz visiem 100%.
Ēdu brokastis vienmēr, tāds nu ir mans lielais pieradums. Tā pat kā citās ēdienreizēs patīk dažādība un interesantas receptes, tā arī brokastīs cenšos pagatavot kaut ko savādāku, šeit nu būs viena laba aknu pastētes recepte, priekš brokastu maizītēm.

Continue reading